МИДТ

Министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев проведе среща с изпълнителния директор и съосновател на Glovo Оскар Пиер.

Министър Василев благодари на компанията, че инвестира и се развива в България. Той акцентира, че Министерството на иновациите и дигиталната трансформация работи за намаляване на административната тежест и подобряване на бизнес средата.

Василев отбеляза, че целта е трансформация на икономиката към индустрии и продукти с висока добавена стойност. Министърът открои значението на дигитализацията за предоставянето на по-бързи, прозрачни и удобни услуги за гражданите и бизнеса.

От компанията подчертаха, че превръщат иновациите в споделена полза за местната икономика, дигитализират процеси и подкрепят българските партньори. Ръководството работи за превръщането на фирмата в предпочитано място за развитие на млади професионалисти. Те вярват, че инвестицията в човешкия капитал е ключът към устойчивото развитие на страната.

В срещата участваха още зам.-министърът на иновациите и дигиталната трансформация Мира Йосифова и главният мениджър на Glovo за България Тияна Бикич.